Македонските кapaтe нaдeжи ocвoиja вкyпнo 3 сpeбpeни и 2 бpoнзeни мeдaли нa ЕШ за дeцa во Белград

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонските карате надежи освоија 3 сребрени и 2 бронзени медали на ЕШ за деца. Камелија Недев освои 2 место во кихон ипон кумите каде во финалето беше грубо оштетена од страна на Романски судија и со тоа и беше одземен златниот медал.

Во кати поединечно Камелија Недев го освои бронзениот медал. Матеј Мангаровски и Марта Димковска освоија сребрен медал во џиу ипон кумите за деца, a Софија Јарчевска освои трето место во кихон ипон кумите за девојчиња.

Денес според распоредот ќе настапат кадетите и јуниорите а во недела сениорите, информираат МТКФ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This