December 1, 2022, 10:27 pm

Македонското знаме на половина кoпjе во сите амбасади

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерството за надворешни работи, ја известува јавноста дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во модуларниот КОВИД центар во болницата во Тетово, во сите Амбасади и Мисии во странство ги спушти знамињата на половина копје за времетраење на деновите на жалост.

Од МНР информираат дека сите закажани настани, приеми и промоции во рамките на амбасадите и мисии во деновите на жалост се откажани.

претходниот член,Пpивeдeни kpaдци oд Скопје
Следната статијаИзгope живa cпacyвajќи ja мajка cи…

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This