МАЛЕРОТ НА ВЧЕРАШНИОТ НАТПРЕВАР: Заев не можел да стигне, па во Вараждин испратил замена-малер!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ако малерот во натпреварот против Шпанија беше лично Зоран Заев, на последниот наптревар против Чешка тој си испратил свој, заменски малер во ликот на Андреј Жерновски – коментира новинарот Миленко Неделковски на својот ФБ профил

 

 „Црпко не можел да оди во Вараждин, па си пратил замена малер.“ – пишува Неделковски.

 

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This