September 29, 2022, 10:45 pm

Малолетно девојче тешко повредено откако било удрено од автомобил во Скопје…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.12.2021 во 14.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Александар Урдаревски“, патничко возило „пежо 307“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.П.(59) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје, информира МВР.

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This