Малолетно девојче тешко повредено откако било удрено од автомобил во Тетово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Малолетно девојче пешак е тешко повредено во сообраќајна незгода вчера во Тетово. Таа се движела пеш по улицата „Железничка“, а во неа удрил возач на ауди.

-Околу 12:45 часот, на улицата „Железничка“ во Тетово, патничко моторно возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 32-годишниот С.И. од тетовска Голема Речица, удрило во малолетен пешак и ѝ нанел тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This