МАСОВНА ПОДДРШКА ЗА ДУРЛОВСКИ: „Маестро, ти пееше и маршираше за да ја има, а тие брзаат да ја нема“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Колеги, лица од јавниот живот и граѓани даваат масовна поддршка за Игор Дурловски кој вчера доби 30 дена притвор за учество во протестите на 27-ми април.

Светски познатиот оперски пејач кој достоинствено ја претставува нашата земја низ бројни држави, судот раководен од премиерот Зоран Заев, го третира како терорист.

„МАЕСТРО, ТИ ПЕЕШЕ И МАРШИРАШЕ ЗА ДА ЈА ИМА. А, ТИЕ БРЗАА И СЕ УШТЕ БРЗААТ НЕА ДА ЈА НЕМА“!

Граѓаните се изреволтирани што Дурловски го третираат во судот како терорист. За ваквата судска одлука се обвинува Владата на СДСМ која врши притисоци врз судиите и обвинителите кои сама ги постави.

Еве дел од коментарите на граѓаните кои јавно и масовно даваат поддршка на оперскиот пејач и еден од организаторите на граѓанското движење „За заедничка Македонија“.

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This