December 1, 2022, 10:05 pm

Мајка му нaплaтила на синот 40 илјaди дoлaри за уcлуги

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Корисникот на “Reddit”, Чалипо ја објави сметката која мајка му му ја врачила за 13 месеци живот под нејзиниот кров. Овој студент одлучил да се смести во родителскиот дом за тој период од животот, но најверојатно не планирал дека на крајот ќе мора тоа скапо да го плати.

Деталната сметка вклучува трошоци за струја, греење, плин, интернет, храна, превоз, чистење, но и 1.000 долари казна затоа што е “неранимајко кој не знае да ја цени мајчината финансиска, а и општа поддршка”. Сето тоа заедно чини вкупно 40 илјади канадски долари.

Сепак, Чалипо истакна дека на крајот нема да мора да ја плати сметката. Тоа било многу влијателна мерка на воспитување и признава дека му помогнала повеќе да го цени трудот на родителите.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This