МВР со детали за железничката несреќа во која повредени се две лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 22.11.2021 во 08.05 часот во СВР Битола било пријавено дека на премин преку железничка пруга кај ул.„Индустриска“ во Битола се случила железничка несреќа помеѓу работна машина на Железници на РСМ, која сообраќала на релација Богомила – Битола и патничко возило „пежо 206“, со битолски регистарски ознаки, управувано од М.К.(35) од Битола.

Во несреќата двајца малолетни сопатници од возилото се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид на местото од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This