МВР co дeтaли зa стpaшнaтa cooбpaќajкa нa „Илинденска“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 19 часот на крстосница од бул.„Илинден“ и ул.„Никола Тесла“.

МВР информира дека во несреќата учествувале автомобил „цитроен“, управуван од И.Е.(31) од Скопје и автомобил „даихатсу“, управуван од С.Г.(52) од Скопје, двата со скопски регистарски ознаки.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, додека со телесни повреди се здобила Р.Е.(28) од Скопје, сопатничка во возилото „цитроен“, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, велат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This