Меџити не ја кажува вистината, еве што се разговарало на состанокот Мицкоски-Ахмети

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ништо од она што го соопшти Изет Меџити не било тема на разговор на состанокот помеѓу Ахмети и Мицкоски, дознава Инфомакс од добро упатени извори.

Според информациите на Инфомакс, средбата била договорена на барање на лидерот на ДУИ Али Ахмети во Собранието, а траела нешто помалку од половина час.

Ахмети заедно со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговарале на една тема, а тоа било прашањето за гласање на доверба на владата на СДСМ и ДУИ, за што до Собранието денес опозицијата поднесе 61 потпис.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This