Мигранти од Куба нелегално влегле во земјава – едно лице е приведено

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тројца мигранти од Куба синоќа биле затекнати во автомобил во близина на Гевгелија.

Како што информираат од МВР, приведен е возачот на автомобилот, а станува збор за 28-годишник од селото Долно Коњари.

„При контрола на автомобилот се пронајдени Р.С.Х. (37), Ц.С.Ј.П. (26) и В.Ц.Д. (25), сите од Куба, за кои по извршените проверки во службената евиденција е констатирано дека немаат остварено легален влез во државата. Известен е јавен обвинител, мигранти се предадени на полициски службеници од полициска станица Богородица за понатамошна постапка и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This