February 29, 2024, 10:03 pm

Мигpaнт во Италија нaпaдна пет лица меѓу кои и шестгодишно дете

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сомалиски мигрант, кој возел без билет, нападнал две жени, контролори на билети и побегнал кога возачот на автобусот ја отворил вратата. Додека полицијата го бркаше, тој повреди уште три лица, меѓу кои и шестгодишно момче кое седеше со својата мајка на локалниот пазар.

Италијанската полиција испраша сомалиски мигрант кој беше уапсен кратко по инцидентот
Полицијата го отфрли тероризмот како мотив и претпоставува дека 26-годишниот маж бил под дејство на дрога, пишува АП.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This