February 29, 2024, 11:13 pm

Мигpaнт oд Aвгaниcтaн тeшko пoвpeдeн вo oбид co вoз дa cтигнe дo Cкoпje

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ноќеска во 00,25 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на Железничката станица Криволак имало повредено лице– мигрант, Р.О. од Авганистан.

Според пријавеното, во близина на железничката станица  Р.О. се обидел да се качи на товарен воз кој тргнал од станицата кон Скопје, при што се здобил со тешка телесна повреда.

Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа на Полициската станица Неготино.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This