August 10, 2022, 9:48 am

(Видео) Мизрахи: Ниту Аушвиц ниту Биркенау не настанале преку ноќ туку се започнало со говорот на омраза

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рашела Мизрахи вели: Политичарите треба да бидат многу внимателни со антисемитски изјави во политиката… Да знаете дека ниту Аушвиц, Ниту Биркенау не настанале преку ноќ, сето тоа е настанато како продлолжение и игнорирањето на говорот на омраза. Тогаш тоа исто како и сега било пандемија.

Тоа била пандемија на омраза. За среќа таа пандемија има вакцина. Вакцината се вика едукација и нулта толеранција кон говорот на омраза.

Пример е кога поставувам политичко прашање јас не говорам. Очекував повеќе од Собранието, гледам што е реалноста во парламентот.

Проследете го гостувањето во живо на следниот линк:

„Прашањето ми е следно…“ – осма епизода, прва сезона

„Прашањето ми е следно….“, осма епизода, прва сезона Гостин: Рашела Мизрахи

Posted by infomax.mk on Thursday, January 28, 2021
https://fb.watch/3iRf2AZxLS/Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This