Министерствoтo зa здpaвcтвo co oфициjaлни дeтaли: 14 зaгинaти, 12 пoвpeдeни во вчepaшниoт пoжap во модyлapнaтa бoлницa вo Тетово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерството за здравство информира дека во вчерашната несреќа при пожар во Ковид центарот во Тетово загинаа вкупно 14 лица.

-Во Ковид центарот за време на пожарот имало вкупно 26 пациенти, останатите 12 се на лекување во тетовската болница и се надвор од животна опасност, велат од Министерството.

Од МЗ посочуваат дека нема настрадани здравствени лица, неколкумина се со полесни повреди.

-Министерството за здравство изразува сочувство до семејствата на загинатите и длабоко жалење за страотната несреќа. Министерството во текот на денот постојано ќе информира за сите нови детали околу случајот, апелираме до медиумите и граѓаните да ги следат официјалните информации и да се воздржат од шпекулации за овој немил настан, порачаа од Министерството.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This