February 7, 2023, 10:08 pm

Миниcтepcтвo зa здpaвcтво co вaжнo cooпштeниe дo cитe кoи caкaaт дa ce вakциниpaат yтрe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерството за здравство инфомира дека сите вакцинални пунктови низ државата ќе работат во текот на утрешниот ден.

– Граѓаните кои сакаат да се вакцинираат утре ќе може да го направат тоа како и секој друг работен ден, велат од МЗ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This