Мисајловски: Голема трагедија, Македонија е завиена од тага и жалост- сочувство до семејствата на загинатите и брзо закрепнување на сите преживеани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голема трагедија, Македонија е завиена од тага и жалост. Сочувство до семејствата на загинатите и брзо закрепнување на сите преживеани, пишува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на Фејсбук.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This