Мисајловски од Јагуновце: Време е за промени што ќе ја подобрат иднината на сите луѓе во Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието, Владо Мисајловски денеска присуствуваше на митингот во Јагуновце кој започна во 17:00 часот.

Тој преку својата официјална Фејсбук страница порача дека Јагуновце е сплотено за победа и сподели фотографии од одржаниот митиннг.

Во продолжение може да ги погледнете споделените фотографии и целосната објава на Мисајловски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This