Михајловски: Стани народе и ocлободи ја бypaта

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Актерот Тони Михајловски, кој инаку е дел од ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест против продавањето на македонската историја од страна на премиерот Зоран Заев.

„Во секој град, во секое село, на секоја улица, гумно, плоштад треба да излезе народ, и старо и младо и да покажеме дека знаеме што сме и кои сме. Македонци.


Со маски, со дистанца од 2м од човек до човек, и да останеме таму до конечниот пад на оваа хунта која владее преку болка и велепредавство.
Стани народе и ослободи ја бурата! – напиша Михајловски.

Во секој град, во секое село, на секоја улица, гумно, плоштад треба да излезе народ, и старо и младо и да покажеме дека…

Posted by Toni Sanac Mihajlovski on Sunday, November 29, 2020

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This