December 3, 2023, 4:06 pm

Мицкоски во Гостивар на чaj co гpaдoнaчaлникoт Apбeн Тарвари – „дa ce oбeдинимe зa нoвaтa иднинa кoja дoaѓa нaбpзo“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На чај во Гостивар, со актуелниот и идниот градоначалник Арбен Таравари, заеднички, да се обединиме за новата иднина која доаѓа набрзо.

#СоздадиНоваИднина, пишува во својата Фејсбук објава лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This