February 26, 2024, 7:32 pm

МИЦКОСКИ НА СОСТАНОК СО ПОДЕМ БИТОЛА: ПОДЕМ застанува зад кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Илиоски

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера оствари состанок со членови на партијата ПОДЕМ во Битола.

-Општинската организација на ПОДЕМ Битола,  на овие локални избори е застапена со 3 кандидати за советници, на листата на Победничката коалиција За Подобра Македонија, предводена од ВМРО ДПМНЕ.

-За тековните, најчесто комунални проблеми, Како и досега, така и во идниот период ПОДЕМ ќе практикува ОТВОРЕНА и ИСКРЕНА СОРАБОТКА со претставниците на урбаните и руралните заедници од градот и селата, за да во планирањето на буџетите, ги вметнеме нивните приоритетни предлози и заедно со општинските одделенија и локалните претпријатија доследно да РАБОТИМЕ на нивно успешно реализирање, изјави Николче Јанкуловски, кандидат за советник-ПОДЕМ Битола.

ПОДЕМ застанува зад кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Илиоски во градоначалничката трка за Битола. Поддршка за Илиоски исто така дојде и од ВМРО-НП, која одлучи да ги поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This