February 6, 2023, 9:55 am

Мицкоски: Пендаровски покажа две лица, едно зборуваше внатре, а друго пред камерите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Со претседателот Стево Пендаровски се согласивме во сѐ, но тој едно зборуваше на средбата, а друго пред медиумите, рече лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешна изјава за медиумите.

Како што оценува Мицкоски, однесувањето на Пендаровски било дволично.

-Очигледен е притисокот којшто се врши врз него, јас го разбирам, не можам да го оправдам, бидејќи тоа во суштина се нарекува дволичност. Едно лице да имате на средбата едно да имате надвор пред камерите, но во ред, битно е дека дури и вака притиснат Пендаровски излезе надвор со став дека сепак, ако имаме нови докази, треба овој случај, како и многу други, да започнат од почеток, рече Мицкоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This