February 7, 2023, 9:57 pm

Мицкоски со шега за Зоран Заев на митингот во Битола

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Битола својот говор го започна со шега за Зоран Заев, дозволете да ви кажам една шега што се раскажува овие денови во државава.

Сега кога пред некој ден Заев бил во Битола, тука пред Епинал, некој граѓанин паркирал кола баш на местото каде, требало и Заев да дојде со новото бе-ем-ве, доаѓа полицаец и му вика, Ама господине тргнете ја колата од овде, доаѓа премиерот

. На ова сопственикот на автомобилот со благодарност му одговорил на полицаецот, Од такви на време се спасив, колата ја заклучив, има и аларм, а за недај Боже се вклучува и камера, кажа Мицкоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This