December 8, 2022, 6:50 am

Мицкоски: Јacнa e cпpeгaтa пoмeѓy влacтa и kpиминaлцитe во оваа држава, тpeбa cитe кoлeктивно дa cи дaдaт ocтaвки и дa зaминaт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денес пред одржување на состанокот со Стопанската комора на Северо – западна Македонија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во одговор на новинарско прашање во однос на пронајдената марихуана во автомобил на МВР на албанско- црногорската граница истакна дека јасна е спрегата помеѓу криминалците и власта во оваа држава и треба што побргу колективно сите да си дадат оставки и да заминат.

– Јасна е спрегата помеѓу криминалците и власта во оваа држава и никој не треба да има дилема, се издаваат пасоши на нарко босови од Балканот, се фаќаат дипломати со македонски пасоши кои што се бараат по потерници по Интерпол и денеска или вчера скандалот кога е заборавена дрога во возило кое што го користат вработени на МВР. Што повеќе треба да се случи во оваа држава за да овие луѓе сфатат дека треба веднаш сите колективно да си поднесат оставки и да заминат, нагласи Мицкоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This