Муцунски и Мицкоски ќе го отворат реновираниот Спортски центар во Ново Лисиче

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска на пладне, поточно со почеток од 12.15 часот ќе биде отворен реновираниот Спортски центар во Ново Лисиче, кој ќе го носи името на ракометарот Марко Божиновски.

На свеченоста ќе присуствуваат градоначалникот на општина Аеродром Тимчо Муцунски во придружба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

По завршување на настанот, Мицкоски и Муцунски ќе имаат изјави за медиуми.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This