December 1, 2022, 8:38 pm

Муцунски на средба со италијанскиот амбасадор: Добив значајни совети за водењето на локалната самоуправа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот општина Аеродром, Тимчо Муцунски, се сретна со амбасадорот на Италија, Андреа Силвестри, од кого добил совети и препораки како да ја раководи локалната самоуправа.

Добив значајни совети за водењето на локалната самоуправа и општините, со што добив важни препораки за успешно управување на општината.

Посебно внимание обрнавме за соработка во делот на образованието и културата.

Италија како една од водечките членки на Европската Унија е значаен партнер на нашата држава и затоа билатералните односи и понатаму активно ќе ги надградуваме – соопшти Муцунски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This