December 1, 2022, 9:45 pm

Муцунски се сретна со Васало и со граѓански активисти со кои разговарал за идеи и проекти во општината

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утрово, заедно со заменик-амбасадорот на ЕУ во Македонија Џулијан Васало присуствувавме на настан во комуналната градина „Бостание“ во Општина Аеродром.

Заедно со другите граѓански активисти за животна средина преку неформална дружба зборувавме за имплементација на различни идеи и проекти во нашата општина, напиша на Фејсбук, градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This