МУ ВЕТУВАЛЕ РАБОТА, ГО ОСТАВИЛЕ БЕЗ ЛЕКОВИ И ХРАНА: Познатиот готвач Антонио Јанковски се бори со карцином, Владата го лажела!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Антонио Јанковски момчето кое го гледавме со неговите кулинарски вештини на телевизија, денес живее во секојдневна борба со карцином, со мачнотијата да најде работа и да ги плати лековите и домот.

На својот Фејсбук тој денеска напиша дека нема лекови, храна и пари. Му била ветена работа, но ништо од тоа. Прашува каде е власта да му помогне.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This