August 10, 2022, 9:31 am

Мaлoлетничка избeгa oд Јaвнa ycтaнова зa згpижyвaње дeцa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 05.11.2021 во 15:00 часот во СВР Скопје е пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца самоволно се оддалечила М.С.(17) од Скопје.

Малолетничката и претходно во повеќе наврати се одалечувала и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This