February 29, 2024, 9:51 pm

Над 1.500 новозаразени во соседството, починале 32 пациенти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 1.547 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 32 пациенти.

Тестирани биле 15.635 лица.

На респиратор се приклучени 146 пациенти.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This