February 26, 2024, 7:24 pm

Наместо во изолација, болни од ковид-19 одат на концерти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Докторот по општа медицина, Ненад Лазаров смета дека не сите заразени лица се во изолација. Тој посочува и примери каде лица наместо да седат дома одат на концерти.

Епидемиологија го продаде кучата. Имаме недијагностицирани и неизолирани пациенти исто колку што имаме дијагностицирани и изолирани, си гледам пациенти после една недела од температури си одат по концерти лабаво наместо изолација, весело само…“, напиша д-р Лазаров.

Тој и претходно реагираше бидејќи спроед него, немало доволно ковид тестови.

Посипица е на терен од болни со негативен тест за ковид а безмалку полна ковид симптоматологија. Паралелно има и бран на многу налик грипозни болни, преполовен персонал насекаде… Бајачи не сме да диференцираме од око на кој што му е, тестови нема, уморни сме сите! Ова веќе е невидено и пак ќе резултира со жртви, комисија за заразни болести, министер, АЛО, план некаков, стратегија некаква…“, напиша д-р Лазаров.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This