November 29, 2022, 4:46 pm

„Народ му дава шут-карта како најкорумпиран градоначалник во историјата на главниот град, а они со зорле го местат за нов министер за транспорт.“ – Апасиев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Димитар Апасиев, предводникот на „Левица“, смета дека политички не е правилно поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, да биде нов министер за транспорт и врски во ситуација кога ги загубил локалните избори.

„Народ му дава шут-карта како најкорумпиран градоначалник во историјата на главниот град, а они со зорле го местат за нов министер за транспорт. И после ти викаат: “Го слушаме гласот на народот”!?“, реагираше пратеникот на Фејсбук.

Најновите информации велат дека министерот за правда Бојан Маричиќ зќе биде вицепремиер за евроинтеграции на местото на Никола Димитров, а Шилегов би го заменил Благој Бочварски. Министерска функција се бара и за Сања Лукаревска, директорката на УЈП.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This