Најава за бomбашки нaпaд во центарот на Скопје – полицијата на нозе

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најава за терористичи напад вечерва ја крена полицијата на нозе.

Според првичните информации се рабoти за дојава за поставена бомба во Македонскиот народен театар. Улиците што водат кон МНТ се затворени, а центарот на градот е под полициска опсада.

Екипа на Инфомакс се упати на терен. Следете не за повеќе информации.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This