НАЈВЕРНИТЕ НАВИВАЧИ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ: Знаете ли кои се двајцата најверни навивачи на Македонскиот ракомет?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ракометната еуфорија која владее во Македонија носи и свои последици по здравјето, особено поради познатиот стил на Македонската ракометна репрезентација да ги завршува натпреварите во апсолутна неизвесност

 

Поради ваквите „инфаркт натпревари“ социјалните мрежи ги лоцираа и најголемите и најверни навивачи на Македонската ракометна репрезентација, во ликовите на кардиохирурзите Жан Митрев и Салис Таџер.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This