(Видео) Најмалку две лица загинаа – Пожар во руската ковид болница св. Ѓеоргија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Две лица загинаа денеска во пожар во ковид болницата во Астрахан, на југот на Русија, пренесуваат медиумите во регионот.

Пожарот избувнал во одделението за интензивна нега, во болницата свети Ѓорѓија

Според првичните информации се запалил апаратот за довод на кислород.

Персоналот и пациентите се евакуирани од зградата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This