October 6, 2022, 10:19 pm

На 45, изгледаат како да имаат 25 години: Народен арапски лек за младост и виталност

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Познато е дека жените од истокот ја ценат народната медицина, тоа им помага да изгледат неверојатно млади

Овој „еликсир“ се зема двапати годишно, и прави целосно подмладување на телото. Функциите на сите клетки во телото се подобруваат.

За да го направите овој еликсир ви требаат:

100 мл сок од лимон;

200 грама мед;

50 мл маслиново масло.

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и земете една лажичка три пати на ден на празен стомак. Значи 15 до 20 минути пред оброк.
Откако ќе ја изедете целата смеса направете половина година пауза. За половина година пауза, пијте чај од ѓумбир секој ден.

Ставете половина лажичка рендан ѓумбир во 200 ml врела вода. Додадете малку сок од лимон по вкус. Не додавајте мед или шеќер во овој чај. Кога ќе бидете веќе навикнати на јачината на вкусот, зголемете ја количината на ѓумбир на цела лажичка при подготвување на чајот.

Најдобро е еликсирот да се зема во март или април, а потоа повторно во октомври или ноември.

Фото: Shutterstock

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This