December 1, 2023, 3:24 pm

На cpeќaтa нa дeцaтa и нeмa кpaј: Пoжapникapитe гo дoнecоa Дедо Мраз на Дeтcкaтa клиникa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дедо Мраз со помош на пожарникарите од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје денеска дојде да ги израдуваа децата хоспитализирани на Универзитетската клиника за детски болести.
Точно во 9 часот, возачот на противпожарното возило ги вклучи сирените во чест на децата во болница и го најави доаѓањето на Дедо Мраз.

Дечињата, подароците ги пречекаа на терасите на Клиниката, заедно со нивните родители, директорката на Клиниката Аспазија Софијанова и целиот медицински персонал.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This