Неизвесноста трае: И во второто полуфинале ќе се играат продолженија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Неизвесност во одлучувачкиот натпревар помеѓу Англија и Данска. И по крајот на 90 минути неизвесно кој ќе оди во финале и ќе си ги одмери силите со италијанската репрезентација.

Натпреварот помеѓу Данска и Англија, во 90 минута беше нерешен, поради што и овој пат одлучувачко ќе биде продолжението од дополнителни 30 минути.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This