December 3, 2023, 4:08 pm

НЕКОИ ОД НАЈУБАВИТЕ ФУСТАНИ:Ѕвездите на црвениот килим на Оскарите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Филмските и музичките ѕвезди почнаа да пристигнуваат на црвениот килим на 90. доделување на наградите Оскар. Салма Хајек, Џејн Фонда, Џина Родригез се дел од првите гости.

Модните критичари го пофалија изборот на фустан на Џенифер Гарнер, Никол Кидман, Џенифер Лоренс, Гал Гадот… Актерката Рита Морено дојде облечена во истиот фустан што го носела пред скоро 60 години кога освоила Оскар за споредна улога во филмот „Приказна од западната страна„.

Ова се некои од најубавите фустани на црвениот килим на Оскарите.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This