March 28, 2023, 12:55 pm

Нелоски: “Ќe им ги згoлeмимe плaтитe зa 50% нa oвиe тивки хepoи кoj ceкoj дeн ce излoжeни нa oпacнocт”

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ и моментален претседател на Градскиот комитет во Скопје, Владимир Нелоски, на својот Фејсбук профил упати честитка до пожарникарите за нивната упорност за добивање на она што законски им следува и се заложи наредната локална власт на Град Скопје која ќе биде од коалицијата „Обнова на Македонија“, да ги покачи нивните плати за 50%.

– Честитки до пожарникарите за изборената победа, уште еден доказ дека доколку се борите за нешто со сиот свој капацитет, чесно и со искрени намери секогаш ќе успеете да победите! 👨‍🚒👩‍🚒Тие се изборија за она што по закон им следува што сепак не е доволно за таква благодарна професија, токму затоа следниот Градоначалник на Град Скопје од коалицијата за “Обнова на Македонија” ќе им ги зголеми платите за 5️⃣0️⃣% на овие тивки херои кој секој ден се изложени на опасност!!!
Кога сме кај пожарникарите до каде се Петре ветените противпожарни станици во Драчево и Бутел❓⁉️
До каде е ветеното подобрување на условите за работа❓

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This