February 29, 2024, 10:48 pm

Не застанал на даден знак, па се дал во бегство: Приведен 22-годишен скопјанец поради кокаин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.12.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.М.(22) од Скопје.

Имено, на крстосница од бул.„ВМРО“ со бул.„Партизански одреди“ тој со возилото кое го управувал не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници и притоа од прозорецот фрлил едно пакување со кокаин, кое било пронајдено и одземено. Набргу потоа, тој бил запрен и приведен.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This