НИТУ ЕДЕН ПИPOМАН НЕ Е ФАТЕН: Влaста говореше за политички инспирирани пожapи, пишува Мицковски

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Повторно пожapи низ целата држава.И уште еднаш да се потсетиме дека во март и април власта зборуваше за теpopизам и политички инспирирани пожapи, пишува на Фејсбук Ивор Мицковски.

 

 

Од тогаш, еден пироман не е фатен, ништо не е подобрено во опремата и координацијата, се остана само на нови ветувања и после пожapот кај Велес.
Само приказни, а луѓе на терен и пожарникари ќе жртвуваат време и напори, а неретко и живот.

 

Повторно пожари низ целата држава.И уште еднаш да се потсетиме дека во март и април власта зборуваше за тероризам и…

Posted by Ivor Mickovski on Monday, October 28, 2019

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This