НОВАК ОДГОВОРИ НА ГЛАСИНИТЕ: Ќе поднесе тужба до медиумот кој прв објавил за неговото наводно неверство

Поврзано

- Advertisement -

- Advertisement -

Откако веќе неколку дена сите светски медиуми ја пренесоа веста за разводот на Јелена и Новак Ѓоковиќ кои ги објави „Газета дело спорт“, Србинот изјави дека таквите тврдења се невистинити.

novak gokovic jelena

Со овој демант пропаднаа во вода гласините дека тој ја изневерувал Јелена.

-Тенисерот Ѓоковиќ одлучи да поднесе тужба против овој медиум кој прв ги објави овие информации, а многу е чудно како се ова се случи баш пред УС Опен, кога Ноле треба да се фокусира на своите победи, изјави близок пријател на семејството Ѓоковиќ.

Да потсетиме Јелена и Ѓоковиќ се 11 години заедно од кои 2 се во брак.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This