December 6, 2022, 11:19 am

НОВА АТРАКЦИЈА ВО ЗОО СКОПЈЕ: Пингвините уживаат во „заливот“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во скопската зоолошка градина денеска беше отворен надворешниот базен каде што деветте пингвини од видот хамболт ги уживаат сите погодности. Граден е по сите светски стандарди и ова живеалиште е уште една вистинска атракција во ЗОО Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This