Нова миcтepија околу нecpeќата: На 300 метри пред зaпaлeниот автобус имало тpaги од гориво

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 300 метри пред да се случи катастрофата со македонскиот автобус, на патот “Струма”, се гледаат траги од истечено гориво.

Ова го изјави министерката за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова во гостувањето во емисија на бугарската Нова ТВ.

Таа повтори и дека патниците загинале како резултат на пожарот.

„Наводно, несреќата не била со голема брзина, но избувнал пожар. Имаме многу чуден настан – пожар, што мислам дека е главната причина за жртвите. Немаме објаснување како точно изгоре овој автобус, рече Комитова.

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This