НОВА ТРАГЕДИЈА НА ГИНЕКОЛОГИЈА: Новороденче починало пред два дена, надлежните сакале да сокријат!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новороденче пред два дена починало на скопска Гинекологија, пренесува телевизија 24Вести.

Од Гинекологија велат дека се работи за предвремено родено бебе кое било со тешки респираторни проблеми.

-Мајката на бебето имала 16 години и била бремена со близнаци. Другото бебе е на одделот за интензивна нега, но надвор од животна опасност, пренесува телевизијата.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This