Ново урбано место во Бутел за рекреирање и спортување: Забрзано се чисти коритото на Серава

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на општина Бутел, дарко Костовски, информира дека чистењето на коритото на реката Серава се одвива со забрзано темпо, со што граѓаните на општината ќе добијат место за рекреирање и спортување.

Реката Серава добива сосема нов лик, чистењето на коритото се одвива одлично и со забрзано темпо.

Серава ќе биде ново урбано место кое ќе го промени ликот на Општина Бутел, нова локација за рекреирање и спортување.

Ветувањето го реализираме – порача Костовски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This