НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА: Бројот на жртви достигна 247 лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утринава нов земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер ја погоди Италија, што се вкупно 22 земјотреси во изминатите 24 часа.

zemjotres italja

Италијанската агенција за цивилна заштита соопштува дека спасувачите и понатаму трагаат по преживеани под рушевините во планинските села.

Стотина лица се повредени, од кои голем број се во тешка состојба.

Бројот на преживеани и загинати кои се уште се наоѓаат под рушевините не е познат.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This