December 3, 2023, 4:04 pm

Нов земјотрес ја стресе Србија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Републичкиот сеизмолошки завод на Србија денеска објави дека земјата бил регистриран нов земјотрес со јачина од 1,6 степени според Рихтеровата скала.

Имено, земјотресот бил забележан во 08:43 часот, а во прашање била околината Млаедоновац.

Серија земјотреси биле регистрирани денеска и на територијата на Косово и Метохија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This