October 6, 2022, 2:37 am

НОВ CKAHДАЛ: Катица Јанева во август тajно била во вилата на Претседателот?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На денешното рочиште за „Рекет“, обвинителката Вилма Русковска презентираше снимки од посебните истражни мерки (ПИМ) со кои биле следени Бојан Јовановски, Зоран Милески – Кичеец и Катица Јанева.

Специјалната обвинителка била следена од средината на август минатата година. На една од снимките направени од полицијата се гледа како таа како совоозач во возило „Опел вектра“ се упатува во правец на претседателската резиденција на Водно.

Обвинителката Рускоска не напомена која била точната локација каде што се упатила Јанева. Истото возило подоцна ја вратило на улицата „Стрезовска“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This